Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 20.09.2017, 21:06

Батькам

До уваги батьків учнів Степанівської ЗОШ № 17

Чинними нормативно-правовими документами визначено обов'язки та права батьків або осіб, які їх замінюють, щодо своїх дітей. Зокрема статтею 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. № 2947-ІІІ (із змінами, далі — Сімейний кодекс України) визначено, що батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, поважати дитину.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ПІ (із змінами), батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, за невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків.

Відповідно до статей 184 та 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 р. № 8073-Х (із змінами) за невиконання або неналежне виконання батьківських обов'язків, батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, сімейноправової та кримінальної відповідальності відповідно до статті 166 Кримінального Кодексу України від 5 квітня 2001 р. № 2341-ІІІ (із змінами).

Пам’ятка «Як позбутися від комп’ютерної та інтернет – залежності»

Комп’ютерна залежність – це проблема епохи розвитку інформаційних технологій, а відповідно і молоді. Комп’ютерна залежність — хвороба не менш серйозна, ніж наркоманія або алкоголізм. При ній діють схожі механізми, не дивлячись на те, що фізично організм не піддається, наприклад, інтоксикації.

Поспостерігайте за своєю поведінкою. Якщо ви, не встигнувши з ранку нормально відкрити очі і вмитися, спочатку поспішайте до ноутбука, щоб скоріше прочитати отримані поштові повідомлення або перевірити свій аккаунт у соціальній мережі, то можете не сумніватися: ви вже «підсіли» на Інтернет і маєте достатні ознаки залежності.

Небезпека заключається в тому, що у людини змінюється психічний стан, з’являється агресія у вчинках і словах, у підлітків знижується успішність. Як же позбутися від комп’ютерної залежності?

Декілька порад від психологів:

• дозуйте час, який проводите за комп’ютером, за потребою заводьте будильник, аби не втратити рахунок часу;

• запишіться в спортивну секцію або займіться своїм хобі;

• більше ходіть з друзями на прогулянки, відпочивайте на природі з ночівлею, з’їздіть на рибалку. Важливо зрозуміти, як багато цікавого і важливого навколо вас, а комп’ютер це всього лише багатофункціональна, інформаційна машина;

• замініть читання новин в соціальній мережі читанням цікавих книжок, поповнюйте свої знання.

Зрозумійте, що реально тільки те, що відбувається з вами тут і зараз, а не у віртуальному світі, мережеві ресурси навіть не помітять вашого зникнення, зате ви побачите, наскільки вам вільніше і легше стане без них. Повірте, що ваш вигаданий світ ніколи не замінить вам реального спілкування з людьми.

І пам’ятайте одне, не варто приносити в жертву своє реальне життя, адже навколишній світ набагато цікавіший, навчіться використовувати ресурси соціальних мереж з користю для себе і тільки в міру гострої необхідності.

.
«  Вересень 2017  »