Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 01.11.2020, 02:21

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ ШКОЛИ ТА СЕЛА СТЕПАНІВКА

Ідея створення музею в школі існувала давно. Довго збиралися експонати, матеріали, спогади односельців. Працювали всі: вчителі, учні, батьки. Велику допомогу надала сільська рада села Степанівка. Ми знайшли меценатів, які допомогли фінансово. І ось у грудні 2008 року сталася визначна подія – в школі відкрився музей. Музей історії школи та села Степанівка.

Зараз цей музей постійно працює: тут проводяться уроки історії, виховні години, зустрічі з ветеранами села та ветеранами Великої вітчизняної війни.

Експозиції музею охоплюють великий пласт нашої історії. Починаючи з історії стародавніх часів і до наших днів.

Серед матеріалів музею є сторінка і про відомого філантропа Джона Говарда, і це невипадково. Школа стоїть на головній вулиці села, яка носить його ім’я. на сільському кладовищі є могила з гранітною плитою, на якій напис: Джон Говард. 1726-1790.

Раніше наше село називалося Степанові Хутори, а з деяких джерел відомо, що Д.Говард похований на околиці Степанових Хуторів. Історія цієї могили цікава й загадкова. В 60-ті роки XXстоліття на цій могилі стояв інший пам’ятник з ім’ям Джона Говарда та сонячним годинником. Саме такий годинник на  пам’ятнику Говарду в Херсоні, що на проспекті Ушакова. Звідси і пішло припущення, що на околиці Степанівки і є могила, а в Херсоні – тільки пам’ятник, який був встановлений у 1826 році.

Сама постать Д. Говарда – людини, яка залишилася в історії Херсона яскравою зіркою та загадка могили на Степанівському кладовищі дуже цікавлять учнів нашої школи. Зараз збираються матеріали для розширення експозиції, присвяченій цієї людині і є бажання просити надати нашому музею ім’я Джона Говарда.

«  Листопад 2020  »