Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 23.01.2019, 06:42

Головна » 2018 » Листопад » 14 » День української писемності та мови
День української писемності та мови

День української писемності та мови щорічно святкується 9 листопада. Установлено свято було на честь Нестора - літописця, послідовника Кирила й Мефодія. Саме його вважають “батьком українського письма”. Наразі, ми живемо в історичні часи і маємо як ніколи раніше турбуватись про сьогодення, у тому числі й про нашу мову.

До відзначення Дня української писемності та мови долучилася вся шкільна родина Степанівської загальноосвітньої школи № 17. Традиційно у цей день пройшли заходи  під гаслом:  «Мово рідна, слово рідне, хто вас забуває, той у грудях не серденько –важкий камінь має».

Метою  їх проведення було:

• донести до учнів красу і багатство української мови;
  • розвивати мовленнєві здібності;
  • збагачувати словниковий запас;
  • виховувати любов до рідного слова.

Інформаційно-пізнавальна лінійка « Яке прекрасне рідне слово, воно не світ, а всі світи!» ознайомила учнів із складним історичним процесом зародження української писемності.

Бібліотекарем школи була презентована виставка найбільш актуальної літератури про українську словесність «Рідній мові – шана всенародна!».

Також цього дня учні 3-11 класів взяли участь у І (шкільному) етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені славетного мецената Петра Яцика.

Дев'ятикласники з великим задоволенням долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту.

Завершилося свято інтелектуальною грою-конкурсом знавців української мови « Мово українська, мово солов’їна!», яка відбулася у бібліотеці школи між командами « Мовознавці» та «Словограй» (9- 10 кл.).

Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів! Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже вона, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Переглядів: 38 | Додав: yszabavskaya | Рейтинг: 5.0/1
«  Листопад 2018  »