Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 06.10.2022, 14:16

Степанівська ЗОШ № 17 Херсонської міської ради

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2017 » Березень » 28 » Звіт про проведення декади суспільно – гуманітарних дисциплін
11:24
Звіт про проведення декади суспільно – гуманітарних дисциплін

На плановому засіданні МО було розглянуто та затверджено план та зміст заходів декади предметів суспільно-гуманітарного циклу, яка традиційно проходила на початку березня і частково присвячена вшануванню памяті Великого українця – Т. Г. Шевченка.

Учителі продовжували знайомити учнів з історією, звичаями та традиціями українського народу, його вмінням у будь-який час виявляти свою творчість , що сприяє розвитку пізнавального інтересу учнів та виховує любов і шанобливе ставлення до спадщини свого народу та інших культур.

Декада суспільно-гуманітарних наук – це своєрідний творчий звіт, демонстрація досягнень як вчителів, так і дітей, багатоаспектний інтегрований комплекс навчаль­но-виховних заходів з історії, української мови та літератури, зарубіжної літератури, трудового навчання, образотворчого мистецтва, музики, художньої культури, фізичної культури. Зміст декади був спрямований на закріплення, збагачення та поглиблення знань учнів з предметів, розширення світогляду дітей; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків, ерудиції й розвиток творчої майстерності вчителів. Такий вид роботи сприяє зближенню вчителя та учнів, самих школярів, розширює їх кругозір, розвиває інтерес до подальшого вивчення предметів суспільно-гуманітарного циклу.

План проведення декади предметів суспільно – гуманітарних дисциплін

№ з/п

 

Назва заходу

Дата проведення

Відповідальні

І.

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

2.

День вшанування памяті

Т. Г. Шевченка

Урочиста лінійка , присвячена відкриттю декади предметів суспільно – гуманітарних дисциплін та вшануванню пам’яті Т.Г. Шевченка

09.03.17

 

 

Дубина А. В.

 

 

 

 

Книжковий вернісаж « Про нього говорили і будуть говорити…»

 

Радуль Н. М.

ІІ.

1.

 

 

 

 

2.

День образотворчого мистецтва

 

Виставка малюнків «Уклін тобі, Тарасе» учнів 1-5 класів (фарби, формат А-3)

День української літератури

Конкурс виразного читання творів Т. Г. Шевченка «Ну що б , здавалося, слова…»

 

 

10.03.17

Дворецька С.С.,

Класоводи

 

 

 

Дубина А. В.

ІІІ.

1.

 

 

 

2.

День музики.

Музичні композиції на слова

Т. Г. Шевченка «Шевченко – це модно»

День української літератури

Літературно-музична композиція «Гра долі»

 

13.03.17

Харчук С. О.

 

 

 

Тимінська М. Г.

 

 

ІV

1.

 

 

 

2.

День трудового навчання

Виставка декоративно-ужиткового мистецтва « Творчість – це не розкіш для обраних»;

Виставка «Барвиста вишиванка»

14.03.17

Дворецька С. С.

 

 

День художньої культури

Зустріч із поетесою, співачкою, учасницею шоу «Голос країни» Жанною Іграєвою

15.03.17

Симинченко О. Ю.

 

 

День історії

Інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?

16.03.17

Тютюн М. В.

V

 

День зарубіжної літератури

1.Інформаційні газети «Розвиток літературного процесу».

2.Літературний вечір «Зі скарбниці поезії «Срібного століття»»

 

20. 03. 17

Петречків О. М.

 

 

 

 

 

VІІ

 

День стройової підготовки

Фестиваль «З Батьківщиною в серці»

 

17.03.17

Цесько М. В. , класоводи 2-4 класів

 

VІІІ

 

 

 

 

 

Підсумки проведення декади суспільно – гуманітарних дисциплін

20.03.17

 

Тимінська М. Г.

 

Члени МО

Розпочалась декада зі святкової лінійки для учнів 5-11 класів, яка мала на меті розширити та поглибити знання учнів про предмети суспільно-гуманітарного циклу, зацікавити дітей заходами, які будуть проходити в школі, розвивати в них прагнення бути свідомими громадянами України, формувати високі громадянські якості: патріотизм, людяність, доброту, милосердя та працьовитість.

Активними учасниками дійства були творчі групи 5 і 3 класу. Вони звернули увагу на предмети, що будуть «панувати» у закладі упродовж десяти днів, також “незлим тихим словом” згадали пророка українського народу Т. Г. Шевченка, вшанували його пам'ять хлібом і сіллю, пригадали крилаті вислови митця.

 

У процесі підготовки до лінійки бібліотекарем школи Радуль Н. М. був підготовленийкнижковий вернісаж « Про нього говорили і будуть говорити…»

10 березня педагогом-організатором школи Петречів О. М. оформлена виставка малюнків учнів 1-4 класів «Уклін тобі, Тарасе», за результатами якої були встановлені призові місця:

І місце – Савченко Ангеліна, 1-Б клас.

ІІ місце – Коханчик Олександра, 1-Б клас;

Запорожцева Валерія, 3 клас.

ІІІ місце – Хлібодаров Єгор, 1-Б клас;

Кривозуб Антон, 3 клас.

Моніторинг активності учнів молодших класів у конкурсі:

1-А клас - не брали участі;

1 –Б клас – 8 учасників;

2 клас – не брали участі;

3 клас – 6 учасників;

4 – А – не брали участі;

4 – Б – 1 учасник.

10 березня також відбувся конкурс виразного читання творів Т. Г. Шевченка «Ну що б, здавалося, слова», за результатами якого були визначені переможці. Серед школярів молодших класів найкращими були:

І місце – Гончаров Олександр, 2 клас.

ІІ місце – Зоріна Анастасія, 4-Б клас.

ІІІ місце – Лисенко Стелла, 4-Б клас.

Призерами конкурсу з-поміж учнів середньої та старшої ланки були визнані:

І місце – Богуславець Олександра, 11 клас

ІІ місце – Тютюн Федір ( 5 кл.), Копельчак Олена ( 9 клас)

ІІІ місце –Дворецька Валерія ( 9 кл.), Осипенко Марина(8кл.)

Окрім того, від імені оргкомітету висловлюється подяка учасникам конкурсу:

 1. Березанському Руслану, 2 клас
 2. Дудкіній Вероніці, 2 клас
 3. Тимошенко Альбіні, 3 клас
 4. Олійниковій Карині, 3 клас
 5. Бублик Марії, 3 клас
 6. Заліцаєву Дмитру, 4-А клас
 7. Куценку Артуру, 5 клас
 8. Захарчук Софії, 6 клас
 9. Бабяр Олександрі, 6 клас
 10. Карловській Карині, 6 клас
 11. Логвиненко Яні, 7 клас
 12. Шрам Марії, 7 клас
 13. Коптєловій Валерії, 7 клас
 14. Соловю Максиму, 8 клас
 15. Оришкевич Катерині, 8 клас
 16. Прислопському Антону, 9 клас.

13 березня під час лінійки « Шевченко – це модно» учителем музики Харчук С. О. та прихильниками сучасного музичного мистецтва були представлені музичні композиції на слова поета та гурти, які виконують ці пісні. Метою заходу було: популяризація творів митця, розуміння їх значущості для українського народу, адже вони завжди привертали і привертають увагу не лише читачів, а й відомих музикантів, композиторів, формування ціннісного відношення до музичного мистецтва, виховування естетичних ідеалів.

Тисячі сторінок написано, сотні архівів вивчено, щоб відтворити образи тих, кого кохали Шекспір, Петрарка,Гете, Єсенін. Чим зумовлений вражаючий інтерес до приватного життя видатних людей? Інколи люди кажуть:« Що кому до мого кохання?» Ні, вони помиляються. У тому,кого і як кохає велика людина, розкривається історія цілого покоління, атмосфера часу. У митців це один із ключів до розкриття таємниці їхньої творчості.

Саме ці думки були покладені в основу літературно-музичної композиції « Гра долі» що була представлена учнями 9 класу та вчителем української літератури Тимінською Мариною Григорівною на сцені актової зали нашої школи 13 березня.

 • процесі проведення свята глядачі мали змогу почути пророчі поезії Шевченка, сповіді його вічних муз, яких він кохав у різний період свого життя. Також за допомогою мультимедійних засобів цікаво та змістовно було відображено життя та кохання Т.Г.Шевченка. Активними учасниками вищезгаданого дійства були:
 1. Блакитний Олександр
 2. Коваль Яна
 3. Копельчак Олександр
 4. Копельчак Олена
 5. Іванченко Анна
 6. Жученко Надія
 7. Карамов Роберт
 8. Терещенко Ян
 9. Прислопський Антон
 10. Червінський Денис
 11. Гроза Олександра
 12. Лукасишена Олександра
 13. Мелькова Лілія
 14. Терлецька Анастасія
 15. Дворецька Валерія
 16. Дубина Едуард

Практичним підтвердженням творчих вмінь учнів школи та не менш талановитих учителів стали виставки декоративно - ужиткового мистецтва « Творчість – це не розкіш для обраних», «Барвиста вишиванка», які були продемонстровані для широкого загалу 14 березня у фойє школи. Мета їх: виявлення й підтримка юних умільців, розвиток й популяризації народних ремесел серед дітей , сприяння їх духовно-морального, естетичного виховання, залучення школярів до традиційного національного мистецтва.. Виставки були представлені роботами учнів 5-10 класів та вчителями Дворецькою С. С., Павлик Ю.О.. Це були вироби з дерева, ляльки – мотанки, вироби з бісера, вишиванки, речі, плетені гачком і под.

 

 

15 березня у сільській бібліотеці відбулася зустріч із молодою поетесою, співачкою, учасницею шоу «Голос країни» Жанною Іграєвою, яку організувала вчитель художньої культури Симинченко О. Ю. Учні 9-11 класів були вражені оптимізмом, активною життєвою позицією дівчини, її талантом.

 

Відчути себе справжніми знавцями допомогла учням гра «Що? Де? Коли?», проведена учителем історії Тютюном М. В. Захід мав на меті надати дітям можливість реалізувати власні інтелектуальні здібності,духовний потенціал, показати рівень знань з історії України та рідного краю. Команда учнів була збірною – діти 7-11 кл. Завдання вчителем дібрані дуже цікаві, змістовні, загадкові, у залі панувала атмосфера інтриги: глядачі і знавці намагалися знайти відповіді на поставлені питання.

 

20 березня 2017 року відбувся літературний вечір,присвячений «Срібному століттю» російської поезії під керівництвом вчителя зарубіжної літератури Петречків О.М.

У заході брали участь учні старших класів: Терлецька Анастасія (9 клас), Яновський Костянтин (10 клас), учениці 11 класу – Божонок Вікторія, Богуславець Олександра, Симинога Анна, Соколік Вікторія, Сошина Олександра, Стефурак Віолетта.

Учасники дійства намагалися розкрити перед глядачами атмосферу доби розквіту російської поезії, познайомити з основними напрямками поезії Срібного століття та її найвідомішими представниками. Звучали твори відомих митців, як-от: З. Гіппіуса («Идущий мимо»), О. Блока («Незнакомка»), А. Ахматової («Ты письмо моё, милый, не комкай…»), В. Маяковського («Послушайте…»), С. Єсеніна («Письмо к матери», «Чёрный человек»), М. Цвєтаєвої «Уж сколько их упало в эту бездну…». Окрім того, учень 10 класу Яновський К. виконав музичну версію вірша С.Єсеніна «Заметался пожар голубой» під супровід гітари та разом з ученицею 9 класу Терлецькою А. представили пісню «Мне нравится, что вы больны не мной» на вірш М. Цвєтаєвої.

Гості заходу переконалися, що поезія "Срібного століття" пройшла великий і тернистий шлях, збагативши своїми набутками російську і світову культуру та літературу.

 

Традиційний фестиваль стройової підготовки серед учнів молодшої школи « З Батьківщиною в серці» уже вкотре засвідчив про дух патріотизму, який панує у закладі, адже, як і завжди, на заході були присутні гості, ветеран ВВв, а діти намагалися показати свою вправність у всіх випробуваннях. Разом із класоводами молодшої школи готували фестиваль Тютюн М. В. та Цесько М. В. Мета заходу була досягнута, усі учні були активні. Було вирішено оцінити захід як такий, що пройшов на достатньому методичному рівні.

На наш погляд, декада пройшла яскраво, результативно. Усі вчителі методичного об’єднання суспільно-гуманітарних наук працювали над організацією проведення декади активно та творчо, намагалися досягти мети, як-от:розширювати в учнів сфери застосування знань, умінь та навичок, набутих на уроках, та розвивати їх інтерес до вивчення вищезгаданих предметів. Школярі постаралися дуже добре, проявляли ініціативу у підготовці декади та творчий підхід у виконанні завдань. Із задоволенням працювали не лише вчителі, а й діти. Педагоги переконались, що уміння вчитися повинно розумітися як цілісне індивідуальне психологічне утворення, що інтегрує індивідуальний досвід успішної навчальної праці учня й характеризується наявністю в нього розвинених способів навчальної діяльності. У сформованому вигляді ця компетентність дозволяє запобігти перевантаженню, активізує пізнавальну діяльність, ініціативу особистості, сприяє раціональному використанню часу й навчальних засобів, дає змогу не губитися в новій пізнавальній діяльності.

 

 

 

Переглядів: 907 | Додав: alla1403dubina | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2022
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz