Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 14.11.2018, 18:57

Степанівська ЗОШ № 17 Херсонської міської ради

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [2]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Добірка книжок сучасним розумникам

Добірка книжок сучасним розумникам

Кілька цікавих науково-популярних (і не тільки) видань, які допоможуть дітям отриму­вати задоволення й насолоду від навчання. Сьогодні розповідаємо про ті, які найбільше припали до душі – красиві й розумні; про ті, які, заслуговують на увагу; і про ті, без яких годі й обійтися сучасним розумникам.

Природознавство та біологія

Під землею. Під водою, Олександра та Даніель Мізелінські

7+ [переклад з пол. Ірини Дух і Олега Духа]. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
Книжка приваблює текстом – добором самого матеріалу та його репрезентацією. Гортаючи її сторінки, читачі ніби все глибше і глибше пірнають під воду або ж закопуються під землю, досліджують світ у його різноманітті. Така собі археологія об’єктивного світу для наймолодших (і не тільки) читачів.

 

 

 

    

Хто росте у парку, Катерина Міхаліцина, Оксана Була

3+ Львів : Видавництво Старого Лева, 2016.

«Хто росте у парку» можна з упевненістю назвати хорошою міні-енциклопедією, яку, щоби зацікавити наймолодших читачів біологічною класифікацією дерев, оздо­били симпатичними ілюстраціями та простеньким казковим сюжетом з повторюваними мотивами. Головний герой цієї енциклопедії — маленький і не дуже впізнаваний для чи­тача паросток, що живе у маленькому парку великого міста. Одного дня, спостерігаючи за схожими одне на одного людьми, комахами та птахами, паросток вирішує з’ясувати, хто він і на кого він схожий. Шукаючи своє дерево так само, як загублена дитина шукає маму або тата, паросток принагідно пізнає світ навколо й дізнається чимало цікавого про своїх сусідів: про березу, горобину, явір, дуб та інших, звичних для українських міст, дерев.

Читайте також: «Хто росте у парку»: енциклопедія пошуків утраченого дерева

  

Книга про тварин, Стів Дженкінс

3+ [переклад з англ. Маргарити Бажиної]. — Київ: РАБАРБАР, 2015.

Енциклопедія тварин Стіва Дженкінса — чи не найкращий варіант для наймолодших читачів спраглих до нових знань про живу природу, але поки не готових читати довжелезні описи переобтяжені науковими поняттями та термінами.
Беззаперечними превагами книжки є ілюстрації, лаконізм яких дозволяє легко впізнавати/вивчати різних тварин, а колажність спонукає уважно розглядати їх міліметр за міліметром, та, власне, сам текст. Енциклопедія містить факти про понад 300 тварин — як звичних нам собак, котів, кроликів, бджіл та комарів, так і екзотичних казуарів, броненосців, качкодзьобів, маргаїв та інших — знайомитися з якими пропонується через зрозумілі дитині слова, прості таблиці та порівняння.

Читайте також: Енциклопедії тварин: найкращі з найкращих для наймолодших

Фізика й астрономія

   

Джордж і таємний ключ до Всесвіту, Джордж і скарби кос­мосу, Джордж і Великий вибух Стівен Гокінґ, Люсі Гокінґ

11+
ілюстрації Ґаррі Парсонз / [переклад з англ. Ганни Лелів]. — Львів: Видавництво Ста­рого Лева, 2016-2017.

«Є час вигадувати історії — і є час…» вигадувати історії, завдяки яким діти закохуються в науку, а Всесвіт стає трошечки — буквально на кілька кварків — зрозумілішим.
Отож перше, що варто знати про книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту», «Джордж і скарби космосу» та «Джордж і Великий вибух» Стівена та Люсі Гокінґів, – це не зовсім науково-популярна література, хоча науковості й популярності в ній – як зірок у небі. Річ у тім, що, на відміну від більшості дитячих видань про астрономію, книжки Гокінґів, крім купи цікавих фактів про космос та його «мешканців», мають захопливий фантастичний сюжет: з інтригами, конфліктами, справжніми героями й антигероями.
 

 

7 основних уроків фізики, Карло Ровеллі

14+
[переклад з англ. Аніти Луїс]. – Харків: Клуб сімейного Дозвілля, 2016.

На жаль, в Україні дуже рідко з’являються переклади найновіших науково-популярних видань, тому часто-густо ми зачитуємося й дивуємося відкриттям ще минулого століття. Але книжки Карла Ровеллі, вперше виданої 2014 року в Університеті Адельфі, це не стосується. Незважаючи на те, що відомий італійський фізик-теоретик розповідає про найбільше відкриття минулого – про теорію відносності Альберта Ейнштейна, його по­гляд є сучасним та актуальним.
“Реальність не така, як її бачать” – переконує своїх читачів Ровеллі й передає їм майже романтичне хвилювання дослідника-першовідкривача та ніжну любов до науки.
Текст “Семи основних уроків фізики” питомо відрізняється від тих, на які можна натра­пити, гортаючи шкільні підручники. Напрочуд емоційний, живий та цікавий – він швидко читається й, що важливо, легко сприймається.

Біла трішки чорна-пречорна книжка, Кузько Кузякін

7+
Харків: Віват, 2017.

Книжка «Біла трішки чорна—пречорна книжка» поєднує у собі нон—фікшену із художньою літературою та вигідно відрізняється від звичних підручників та пізнавальних книжок. Подобається у ній і простий сюжет - з інтригою, харизматичними героями та несподіваною розв’язкою, і дотепні малюнки,що чудово обігрують текст, і дещо незвична концепція, адже цікаві науково- популярні факти про світ у ній, на відміну від більшості дитячих пізнавальних книжок, об’єднують два кольори —чор­ний і білий. До того ж, імпонує те, що Дмитро Кузьменко, автор та ілюстратор  «Білої трішки чорної—пречорної книжки»,

не обмежує аудиторію інформацією лишез однієї галузі знань — математики, чи фізики, можна вирішити з назви, а розповідає  буквально про все, що стосується чорного та білого кольорів: про чорні діри та«Чорний квадрат» Казимира Ма­левича, про чорне Сонце і Чорне море, чорно—білих тварин, чорнийгумор та купу інших цікавинок.

Завдяки сюжету, що обігрує знайомі дітям казкові мотиви й розповідає смішну та аван­тюрну історію про зустріч одвічних «ворогів» білого вовка та чорну вівцю, інформація сприймається легше й одразу ж за­пам’ятовується.

Хімія

Цікава хімія. Життєпис речовин, Юля Смаль

11+
ілюстрації Андрія та Діани Нечаєвських. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
Атоми, молекули й різноманітні хімічні реакції стають зрозумілішими, матеріали й ре­човини, що нас оточують, дивовижнішими, а лабораторні завдання допомагають переко­натися, що хімія – є усюди й завжди. Загалом, книжка читається швидко, викликає цікавість до предмету (як і до навколишнь­ого світу загалом) та створює чудове підґрунтя для вивчення цього предмету в школі або ж, навпаки, заповнює прогалини шкільної освіти. Єдине, чого, як на мене, бракує “Цікавій хімії” – схем, інфографік та таблиць. Упевнена, з ними хімія стала б ще цікавішою і для школярів, і для решти читачів спраглих до знань про те, як влаштовано наш із вами світ.

Як створити Всесвіт із 92 хімічних елементів, Едріан Дінгл

6+
Київ: КМ-Букм, 2016

Якби у книжці Едріана Дінгла потрібно було визначати головних героїв, ними, поза сумнівами, стали б хімічні елементи з періодичної системи Дмитра Менделєєва, з яких складається наш світ.

Що поєднує автомобілі, сірники, зірки, хмарочоси, мило, монети, людей та морозиво? Вони всі зроблені з одних і тих же “інгредієнтів”. Про складні хімічні процеси Едріан Дінгл розповідає просто і з гумором. Використовуючи знайомі дітям предмети та явища, він намагається розповісти їм про нове й, на перший погляд, незрозуміле. І в нього це добре вдається. Тим більше, що, на відміну від “Цікавої хімії”, у книжці “Як створити Всесвіт із 92 хімічних елементів” значно менше тексту, а більшість інформації подано у різноманітних схемах, діаграмах та яскравих малюнках.

Географія

Карти, Олександра та Даніель Мізелінські

7+
Львів: Видавництво Старого Лева, 2014.

“Карти” — світовий бестселер, який має бути в бібліотеці кожної дитини. У виданні зібрана найцікавіша та найважливіша інформація про різноманітні країни, флору, фауну, особливості архітектури, про мешканців, їхній побут, культуру, історію, видатних особистостей тощо. Факти репрезентовано у лаконічній формі, зрозумілій як дітям, так і дорослим (зізнаймося, не усі дорослі добре тямлять в географії).

 

 

Мапи та Жива природа, Наталі Хьюз

3+
Київ: Ранок, 2016.

Поєднувати корисне з приємним завжди цікаво. Приміром, розмальовувати слоників, будиночки та людей і паралельно вивчати столиці, особливості флори-фауни й визначні пам’ятки архітектури різноманітних країн. Саме це й пропонують дітям атласи-розмаль­овки «Мапи» та «Жива природа» від Наталі Хьюз.Занурення у ці книжки допоможе читачам пізнавати світ, запам’ятовувати географічні назви та види тварин, а також розвивати прихований творчий потенціал, адже сторінки обох видань наповнені не тільки кольоровими, а й чорно-білими картинками, які діти можуть розфарбувати на власний розсуд. 

Українська мова

Українська легко! Наталія Клименко, Павло Мельник-Криса­ченко

7+ Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016.

Немає нічого дотепнішого за язик, який вчить мові, розповідає про суржик (і те, як його уникати), наголоси, пароніми, омоніми, синоніми, правопис, фразеологізми та інші цікавинки, на яких ми часто помиляємося.
Як на мене, «Українська легко!» – одне з тих видань, що не потребують розлогих коментарів. Лаконічні та яскраві ілюстрації супроводжує короткий текст, який допоможе нарешті запам’ятати, яка різниця між качкою та хитавицею, гаданням і ворожінням, бар­вами й фарбами.

 

 

 

100 експрес-уроків української, Олександр Авраменко

11+ ілюстрації Наталки Гайди. – Київ : #книголав, 2016. – 192 с.

Неправильні фразеологізми й словосполучення, жахливі кальки з російської мови, помилкові наголоси й закінчення іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини (куди ж без них!) – усіх цих та купи інших найпоширеніших лексичних, граматичних та стилістичних помилок можна уникнути, якщо два-три рази прочитати міні-посібник «100 експрес-уроків української» Олександра Авраменка. А зробити це дуже просто, адже тексту в книжці мало, а «закріпити пройдений матеріал» чудово допомагають карикатурні ілюстрації Наталки Гайди. Крім того, особливим бонусом видання є дуже зручний формат – «100 експрес-уроків української» можна покласти до кишені й читати під час поїздок у громадському транспорті, нудних уроків, нецікавих лекцій тощо.

Категорія: Мої статті | Додав: radulnad81 (21.11.2017)
Переглядів: 38 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz